Ako vybrať model centrálneho vysávača CycloVac

Ako vybrať model centrálneho vysávača CycloVac

Typ filtrácie, aerodynamický výkon, typ motora, cena.

V základe môžeme typy centrálnych vysávačov CycloVac rozdeliť podľa druhu filtrácie na:

Hybridné = filter/vymeniteľné vrecko - modely H bez regulácie - modely HX s reguláciou výkonu.

Tieto typy vysávačov CycloVac sú vybavené hybridným systémom filtrácie, samotiažovým filtrom a veľkoobjemovým filtračným vreckom na nečistoty. Vrecká nie sú nutné, ale manipulácia s vreckom je čistejšia a pohodlnejšia. 

Vreckové = vymeniteľné vrecko - modely GS - bez regulácie výkonu.

Tieto typy vysávačov CycloVac sú vybavené vreckom na nečistoty, okrem toho majú tzv. cyclofilter, ktorý chráni turnínu motora.

Cyklónové = cyklónové odlučovanie nečistôt - Modely HD bez regulácie výkonu.

Tieto typy vysávačov CycloVac pracujú na princípe cyklónového odlučovania nečistôt. Prach a nečistoty sa usádzajú na dne nádoby. Neobsahujú žiadne filtre. Zvlášť vhodné pre priemyselné aplikácie.


Voľba vysávača podľa aerodynamického výkonu - čím väčší dom, viac zásuviek, dlhšie potrubné rozvody, tým väčší aerodynamický výkon by mal mať agregát centrálneho vysávania - vysávač. Pri jednotlivých vysávačoch nájdete doporučenia, do akého domu je vysávač vhodný, cca koľko zásuviek zvládne. 

Výber podľa konštrukcie motora - chladenie, robustnosť motora a ložísk. V zásade platí že lacnejšie agregáty majú jednoduchšie motory s chladením vzduchom ktorý prechádza cez filtre, vrecká. Tento spôsob chladenia používa väčšina výrobcov centrálnych vysávačov a takúto konštrukciu majú takmer všetky menšie a komerčné vysávače. Rozdiel v cene je teda zväčšej časti v cene motora podľa jeho robustnosti, ktorá je predpokladom spoľahlivosti a dlhej životnosti.

Motory s bypass chladením - tieto motory majú turbínu s výfukom osadenú pred motorom. Motor sa teda nechladí prefiltrovaným vzduchom, ale vzduchom z miestnosti v ktorej je vysávač osadený. Tieto motory sú najrobustnejšie a majú predpoklad najdlhšej životnosti. Tieto motory sú finančne drahšie.

Pridanou hodnotou vysávača je regulácia výkonu vysávača. Vybrané modely rady HX sú vybavené riadením výkonu motora - DATASYNC, ktoré umožňuje riadenie výkonu priamo z rukoväte hadice.

Vysávačové agregáty CycloVac majú masívne kovové telo v typickej burgundskej farbe. Motory agregátov sú starostlivo volené aby CycloVac mohol garantovať dlhoročnú životnosť svojich vysávačov pri zachovaní plnohodnotného výkonu systému.

Na cenu agregátov teda vplýva niekoľko konštrukčných faktorov. Tieto sú v CycloVacu starostlivo kombinované tak aby CycloVac mohol ponúknuť viacero kategórií vysávačov s ohľadom na možnosti a potreby každého zákazníka.

Galéria